5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس

به گزارش وبلاگ معلم، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تصمیمات مدیران شهری در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس را تشریح کرد.

5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس

غلامحسین محمدی در گفت وگو با وبلاگ معلم، با اشاره به جلسه صبح امروز شهردار تهران با معاونینش در خصوص اتخاذ تصمیماتی مبنی بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به فوت دو نفر از هم وطنانمان در قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا شهرداری تهران ذیل سیاست ها و بخش نامه های مصوب وزارت بهداشت در خصوص کنترل این ویروس، به دستور شهردار تهران اقداماتی را در خصوص پیشگیری از شیوع این بیماری در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه در جلسه صبح امروز تصمیماتی در خصوص عدم شیوع این بیماری اتخاذ شده است، گفت: لازم به ذکر است که مسئول اصلی انجام اقدامات درمانی وزارت بهداشت است، اما شهرداری تهران بنا به وظایف ذاتی خود در مدیریت حمل و نقل عمومی و فضاهای شهری، در هماهنگی کامل با استانداری تهران تصمیماتی را در خصوص افزایش آگاهی مردم و عدم شیوع این بیماری اتخاذ کرده است.

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه در جلسه صبح امروز تمامی مدیران مربوطه حضور داشتند، گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شد که در مترو و اتوبوس تا حد ممکن امکانات لازم جهت ضد عفونی کردن مستقر شود و وسایل حمل و نقل عمومی نیز در ایستگاه ها و زمان های مقرر ضد عفونی شوند.

وی با بیان اینکه توجه به گرمخانه ها و سامان سراها نیز مورد تاکید قرار گرفت، گفت: از آنجا که احتمالا بیماری زمینه ای در افرادی که در گرمخانه ها مستقر هستند، وجود دارد برنامه ویژه ای برای گرمخانه ها اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه از روز شنبه جلسات آموزشی ویژه کارکنان شهرداری برگزار می شود تا آنها علاوه بر حفاظت از خود این موارد را به مردم نیز آموزش دهند، گفت: سازمان زیباسازی نیز ملزم شد که پوستر و بنرهای اطلاع رسانی را در سراسر شهر اکران کند.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران نیز برای سرویس دهی آماده است، گفت: البته در صورت لزوم و در صورت درخواست وزارت بهداشت سوله های آماده شده مدیریت بحران در اختیار وزارت بهداشت قرار داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 تصمیم شهرداری تهران برای مقابله با کرونا ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید