ستاد راهبری توسعه صادرات اوراسیا تشکیل شود

به گزارش وبلاگ معلم، استاندار مازندران خواستار تشکیل ستاد راهبری توسعه صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا شد و گفت: این ستاد باید به صورت تخصصی مسائل مرتبط به اتحادیه اوراسیا را دنبال کند.

ستاد راهبری توسعه صادرات اوراسیا تشکیل شود

احمد حسین زادگان، در شورای مصاحبهی بخش دولتی و خصوصی استان مازندران با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت ایجاد شده برای توسعه صادرات به اوراسیا بهره بگیریم، گفت: هرکسی از این بازار به نحو مطلوب استفاده کند سود خواهد کرد و باید از خود در این بخش تحرک نشان دهیم.

استاندار مازندران شرح داد: در چند سال گذشته نسبت به امضای تفاهم نامه برای الحاق به روسیه صورت گرفته است و باید جدی تر در حوزه صادرات وارد عمل شویم.

او نزدیکی به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا را فرصتی برای توسعه تجارت دانست و گفت: از ظرفیت توسعه صادرات به این منطقه با رفع موانع فراروی بهره گیری کنیم.

استاندار مازندران درباره آخرین شرایط صادرات مرکبات نیز گفت: بازار اوراسیا به دلیل حذف تعرفه ها فرصتی برای افزایش صادرات مرکبات و محصولات کشاورزی استان خواهد بود.

او گفت: اولویت های صادراتی بر اساس توان و قدرت اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا تعیین و تعیین شود و روسیه بازار خوبی برای محصولات کشاورزی خواهد بود.

چهار مصوبه شورای مصاحبه در مازندران ملی بوده است

رئیس اتاق ساری با اشاره به تهیه هفت مصوبه شورای گفت وگو در شش ماه نخست سال جاری گفت: چهار مصوبه شورای مصاحبه ملی بوده است.

عبداله مهاجر دارابی با اشاره به عملکرد شورای مصاحبه گفت: 137 جلسه شورای مصاحبه در کشور برگزار شد که هزار و 32 مصوبه داشته است.

او ادامه داد: 314 مصوبه شامل 30 درصد ملی و 718 مصوبه شامل 70 درصد استانی بوده است که از 718 مصوبه استانی 479 مصوبه معادل 67 درصد منطبق با شرح وظایف شورا و 239 مصوبه معادل 33 درصد نیز خارج از وظایف شورا بوده است.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران شرح داد: از 479 مصوبه منطبق با شرح وظایف شورا، تعداد 242 مصوبه معادل 51 درصد اجرایی شده است.

مهاجر، فرایند اجرایی جلسات و معیارهای کیفی را از جمله شاخص های ارزیابی مصوبات اعلام نمود و گفت: رتبه شورای مصاحبهی دولت و بخش خصوصی مازندران در کیفیت مصوبات استانی در چهارچوب وظایف شورا و میزان اجرایی شدن آن ها سوم است که تعداد هفت مصوبه در چارچوب شرح وظایف شورا و یک مصوبه خارج از چهارچوب داشته است.

او ادامه داد: شورای گفت وگوی مازندران در شاخص کیفیت مصوبات ملی و فراگیر نیز رتبه دوم را در کشور کسب نموده است.

رئیس اتاق ساری با بیان اینکه مازندران در شاخص های کیفی و سامانه های نظرخواهی رتبه 22 را در کشور دارد خواستار ارتقای این شرایط شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ستاد راهبری توسعه صادرات اوراسیا تشکیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد راهبری توسعه صادرات اوراسیا تشکیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید