اخبار اقتصادی

سهم ناچیز روستاها از بودجه

زهرا اشرف زاده- البرز- خبرنگار:یکی از مسائلی که در این سال ها گریبان کشور را گرفته، مهاجرت از روستاها به شهرهاست؛ مهاجرت هایی که اغلب به دلیل نبود اشتغال و امکانات در روستاها اتفاق می افتد.

30 تیر 1398

رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشور در گفت وگو با خبرنگاران: کاهش قیمت گوشت قرمز در راه است، نرخ هر کیلو دام زنده سبک 34 هزار تومان

پوریان گفت: با توجه به افزایش عرضه دام در کنار واردات پیش بینی می شود که طی روز های آینده قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش یابد.

30 تیر 1398

یادگاری نویسی بر سنگ نگاره های چند هزار ساله!

روستای تاریخی ارنان از توابع شهرستان مهریز در استان یزد با وجود سنگ نگاره هایی چند هزار ساله که حکایت از تمدنی کهن در این منطقه دارد، نیازمند توجه بیشتر در حوزه گردشگری است.

26 تیر 1398

ایران آماده واگذاری 50 میلیارد دلار طرح در قالب کمربند-راه است

پکن- خبرنگاران- وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران آمادگی دارد بیش از 50 میلیارد دلار طرح و پروژه را در بخش های مختلف جهت سرمایه گذاری و تامین اقتصادی آن در چارچوب ابتکار کمربند-راه واگذار نماید.

21 تیر 1398

میزان مالیات بر حقوق ابلاغ شد

بر اساس بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی، سقف معافیت مالیاتی حقوق بر اساس قانون مالیات های مستقیم سالانه 33 میلیون تومان است.

16 تیر 1398

چرا قیمت ورودی بناهای تاریخی یزد فرق می نماید؟

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به توجه جدی مدیران اماکن تاریخی در ارائه خدمات گردشگری مناسب به گردشگران، از تأثیر مستقیم برآورده شدن احتیاج گردشگران بر قیمت بلیط اماکن تاریخی اطلاع داد.

15 تیر 1398

بودجه 98 دانشگاه ها جوابگوی نیاز واقعی نیست

رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: بودجه سال 98 دانشگاه 13 درصد افزایش یافته است اما جوابگوی نیاز واقعی نیست .

15 تیر 1398

اروپا تشکیل شورای نظامی سودان را نقض قوانین اتحادیه آفریقا دانست

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای در واکنش به تحولات سودان، خواهان انتقال قدرت به یک دولت مدنی و غیرنظامی شد.

14 تیر 1398

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از تزلزل صندلی ایالات متحده در حوزه فناوری تا شکایت تسلا از جاسوسان داخلی

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

8 تیر 1398

پیغام ویژه کاپیتان فوتبال برای ستاره سینما

او که در دو سه سال گذشته با این مواضع بدل به یک شخصیت محبوب اجتماعی فراجناحی شده است برای دعای سال نو هم خیلی قشنگ گفت:دعا می کنم که کارها دست آدم کاربلد باشد و آنها که کار بلد نیستند، زودتر بروند. تاکید می کنم درباره مدیرانی می گویم که پست ها را اشغال کردند.

8 تیر 1398

قیمت نفت به بیشترین میزان در سال 2019 رسید

امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با رسیدن به بیشترین میزان سال 2019 رقم 68.14 دلار در هر بشکه را ثبت کرد.

6 تیر 1398

ماجرای نشان پرحاشیه یک میلیون تومانی!

رونمایی از طرح ات ساین ایرانی یا فارسی آن قدر پرسر وصدا بوده که مخالفان و موافقانش از زمان رونمایی به صف شده اند و از آن می گویند.

5 تیر 1398

شکایت 16 ایالت از ترامپ به دلیل اعلام وضعیت فوق العاده

فرماندهان 16 ایالت آمریکا از رئیس جمهور این کشور به دلیل اعلام وضعیت فوق العاده شکایت کردند.

25 خرداد 1398

تکمیل خط 7 مترو تهران با بودجه 3 هزار میلیارد تومانی

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه خط 7 مترو تهران 22 ایستگاه را در برمی گیرد، گفت: هزینه تکمیل کامل این خط از 3 هزار میلیارد تومان عبور می نماید.

20 خرداد 1398

مونسان در جمع خبرنگاران مطرح کرد: افتتاح 29 هتل و اضافه شدن 6900 تخت به ظرفیت اقامتی کشور

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 29 هتل امروز در کشور افتتاح شد که با این اتفاق، 6900 تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه شده است.

20 خرداد 1398

تخصیص 62 هزار میلیارد تومان برای 71 هزار پروژه

رییس سازمان برنامه و بودجه تخصیص ها در لایحه بودجه 98 را فقط بر پایه اولویت ها عنوان نمود و گفت: دولت سال آینده باید 62 هزار میلیارد تومان را میان 71 هزار پروژه تقسیم کند.

17 خرداد 1398

گلایه از کمبود بودجه باروری ابرها

مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات بارورساززی ابرها گفت: بودجه ای که سال جاری برای فرآیند باروسازی ابرها در نظر گرفته شد تنها 6 میلیارد تومان بود که در مقایسه با کاری که برای پروژه های بارورسازی انجام می گردد، بسیار ناجیز است.

15 خرداد 1398

مترو تهران از ورود 2 هزار و 461 تن آلاینده به هوای شهر جلوگیری نموده است

خبرنگاران آنلاین:مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به ثبت روزانه بیش از 2 میلیون و 500 هزار سفر در شبکه مترو تهران و حومه گفت: مترو تهران از ابتدا بهره برداری تاکنون از انتشار 2 هزار و 461 تن گازهای آلاینده به هوای شهر جلوگیری نموده است.

14 خرداد 1398

مادورو دور دوم ریاست جمهوری را باانتقاد از آمریکا واروپاآغازکرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، نیکلاس مادورو که روز پنج شنبه طبق برنامه ریزی قبلی در دادگاه عالی کاراکاس برای شروع دومین دور ریاست جمهوری خود سوگند یاد کرد، در سخنرانی خود از اتحادیه اروپا انتقاد و واشنگتن را متهم کرد که علیه کشور بحران زده وی...

3 خرداد 1398

کسری بودجه سال جاری شهرداری 2 تا 3 هزار میلیارد تومان است

زریر نگین تاجی در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در خصوص اینکه ارقام متفاوتی برای کسری بودجه سال جاری شهرداری عنوان می گردد، گفت: وضعیت درآمد شهر تهران در ماه های اخیر بهبود داشته و پیش بینی می کنیم در بدترین حالت 2 تا 3 هزار میلیارد...

30 اردیبهشت 1398
تعداد: (31)