حمله تند ریچارد هاس به ترامپ بدلیل ادامه تعطیلی دولت آمریکا

به گزارش خبرنگاران، ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا، در پیغامی که در توئیتر منتشر نموده آورده است: دونالد ترامپ تعطیلی دولت را به عنوان یک موضوع مفرد نگاه می نماید. اما این تعطیلی افراد حقیقی و خدمات مرکزی را که بر عملکرد اقتصاد در جامعه تاثیر دارند هدف قرار داده است. این تعطیلی همچنین این پیغام را به دنیا مخابره می نماید که نمی توانند روی آمریکا حساب باز نمایند چون ما در داخل نمی توانیم امور خود را سر و سامان دهیم.

حمله تند ریچارد هاس به ترامپ بدلیل ادامه تعطیلی دولت آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین موضع گیری در خصوص تعطیلی دولت تهدید کرد که این تعطیلی می تواند برای ماه ها و یا سال ها ادامه داشته باشد.

با وجود آنکه ترامپ نشست روز جمعه خود با اعضای حزب دموکرات در کاخ سفید را سازنده دانست؛ نانسی پلوسی رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا این نشست را ستیزه جویانه خواند و گفت: اما حزب دموکرات به این تشخیص رسیده است که تا زمانی که دولت را بازگشایی نکنیم، قادر نخواهیم بود به درستی این [مسئله بودجه] را حل و فصل کنیم. و ما این مسئله را برای شخص رئیس جمهور روشن کردیم.

در همین ارتباط، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا پس از نشست کاخ سفید به خبرنگاران گفت که در این نشست ما به رئیس جمهور گفتیم که ضروری است دولت را باز کنیم. او [ترامپ] مقاومت کرد. در واقع، او گفت که دولت را برای مدت زمان طولانی، ماهها یا حتی سالها، تعطیل نگه می دارد.

ترامپ نیز در مصاحبه با خبرنگاران تصدیق کرد که به رغم امیدواری به امکان بازگشایی دولت فدرال ظرف چند روز آینده، آمادگی دارد که تعطیلی دولت فدرال برای ماهها یا حتی سالها به طول انجامد!

لازم به ذکر است که این تعطیلی دو هفته ای که یک چهارم ارگانها و ادارات تحت نظارت دولت فدرال آمریکا را متأثر ساخته، تاکنون حدود 800 هزار نیروی کار فدرال را بدون پرداخت دستمزد به حال خود رها نموده است. دلیل آن نیز پافشاری ترامپ بر حمایت خود از لایحه بودجه ای است که هزینه های لازم برای ساخت دیوار مرزی مکزیک را تأمین می کند؛ دیواری که ساخت آن از جمله وعده های انتخاباتی ترامپ در سال 2016 بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله تند ریچارد هاس به ترامپ بدلیل ادامه تعطیلی دولت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تند ریچارد هاس به ترامپ بدلیل ادامه تعطیلی دولت آمریکا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید