استاتین و از بین بردن سلول های سرطانی

به گزارش وبلاگ معلم، این ژن، آنزیمی را رمزگذاری می کند که رشد تومور را مهار می کند. نتایج حاصله نشان داد که استاتین ها به ویژه پیتواستاتین قادر به مبارزه با سرطان هستند.

استاتین و از بین بردن سلول های سرطانی

دانشمندان دانشگاه جان هاپکینز راهی جدید برای از بین بردن سلول های سرطانی پیدا کرده اند. معلوم شد که دارو های استاتین که به منظور کاهش کلسترول خون می شوند، باعث گرسنگی تومور شده و رشد آنرا متوقف می کنند.

پژوهشگران حدود 2500 داروی مورد تأیید سازمان نظارت بهداشتی بر غذا ها و دارو ها (FDA) را مورد بررسی قرار دادند تا مشخص شود کدام یک از آن ها در کشتن سلول های در حال تغییر در ژن PTEN مؤثر است.

این ژن، آنزیمی را رمزگذاری می کند که رشد تومور را مهار می کند. نتایج حاصله نشان داد که استاتین ها به ویژه پیتواستاتین قادر به مبارزه با سرطان هستند.

استاتین ها تشکیل گرانیل گرانیل پیروفسفات (GGPP) را مسدود می کنند، که وظیفه اتصال پروتئین های سلولی به غشای سلولی را بر عهده دارد. GGPP قادر است اثر استاتین را ببرد و به رشد سلول های سرطانی کمک کند.

لسترو

اگر آنزیم مسئول سنتز پیرو فسفات مهار شود، سلول های سرطانی دارای ژن PTEN حرکت را متوقف کرده و دیگر نمی توانند مواد مغذی لازم برای رشد خود را جذب کنند. این وضع آن ها را به سوی گرسنگی و مرگ می کشاند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "استاتین و از بین بردن سلول های سرطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاتین و از بین بردن سلول های سرطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید