نقش غذاهای مانده در ابتلا به بیماری های التهابی روده

به گزارش وبلاگ معلم، عضو انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران، با اشاره به شیوع بیماری های التهابی روده در سال های اخیر، گفت: اگر این بیماران درست درمان شوند، طول عمر آنها با افراد سالم جامعه یکسان خواهد بود.

نقش غذاهای مانده در ابتلا به بیماری های التهابی روده

به گزارش خبرنگار مهر، همایون واحدی، روز چهارشنبه در نشست خبری کنگره دو روزه کشوری بیماری های التهابی روده، اظهارداشت: شیوع بیماری های التهابی روده از سال 1374 در کشور دیده شده و به تدریج رو به افزایش است.

وی با اشاره به ثبت بیماران التهابی روده در کشور، گفت: بر اساس گزارش های دریافتی از سراسر کشور، تاکنون 10 هزار بیمار ثبت شده اند اما فکر می کنیم بین 30 تا 40 هزار نفر در ایران گرفتار بیماری های التهابی روده باشند.

واحدی ادامه داد: بر همین اساس، می توان تخمین زد که از هر 100 هزار نفر جمعیت، بین 40 تا 45 نفر مبتلا به بیماری های التهابی روده هستند.

وی اضافه کرد: اگر کار تشخیص و درمان این بیماران به درستی انجام گردد، طول عمر آنها با دیگران یکسان خواهد بود.

واحدی با تاکید بر اینکه بیماری های التهابی روده قابل کنترل هستند، گفت: هنوز علت دقیق ابتلاء به این بیماری ها معین نیست اما می توان با بعضی اقدامات، مانع از احتمال ابتلاء به بیماری های التهابی روده شد.

وی از بیماری های التهابی روده به عنوان بیماری های دنیای صنعتی نام برد و اضافه کرد: استفاده از غذاهای مانده در فریزر و یخچال، ممکن است باعث ابتلاء به بیماری های التهابی روده گردد.

در ادامه سیاوش ناصری مقدم عضو انجمن متخصصین گوارش و کبد ایران، از بیماری های التهابی روده به عنوان بیماری مزمن نام برد و اضافه کرد: قطع درمان این بیماری ها، باعث عود بیماری شده و در نتیجه روند درمان را سخت تر می نماید.

وی در ارتباط با احتمال ابتلاء به سرطان روده در بیماران التهابی روده، گفت: اگر بیماری کنترل نشده باشد، احتمال بروز سرطان روده وجود دارد، اما این موضوع قطعی نیست و میزان ابتلاء به سرطان روده در این دسته از بیماران، بسیار ضعیف است.

ناصری مقدم، با اشاره به درمان مادام العمر بیماران التهابی روده، اضافه کرد: خوردن غذای مانده می تواند احتمال ابتلاء به بیماری های التهابی روده را افزایش دهد.

این فوق تخصص گوارش و کبد با اشاره به اثربخشی داروهای فراوری داخل در درمان بیماری های التهابی روده، گفت: داروهای فراوری داخل با قیمت مناسبی در اختیار این بیماران قرار می گیرد.

ناصری مقدم اظهار کرد: بیماری های التهابی روده در 20 سال گذشته بسیار افزایش یافته است و جزو بیماری های مزمنی است که افراد جوان به آن مبتلا می شوند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تغییرات عمده ای در روند درمان بیماری های التهابی روده به وجود آمده است به این معنا که به جای داروهای گران قیمت خارجی داروهای فراوری داخلی با قیمت بسیار مناسب که اثربخش بوده در اختیار بیماران التهابی روده قرار می گیرد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهرا ن، اعلام نمود: خوشبختانه پیشرفته خوبی در زمینه تشخیص و درمان بیماری های کولیت زخمی و کرون داشته ایم و در کنگره دو روزه کشوری در رشت نیز در خصوص مهمترین مسائل بیماری های التهابی روده به بحث و گفت وگو می پردازیم.

ناصری مقدم با بیان اینکه هنوز دلیل اصلی ابتلاء به بیماری های التهابی روده معین نیست، اضافه کرد: بیماری های کولیت زخمی و کرون بیشتر افراد جوان را درگیر می نماید به طوری که در دهه های 20 و 30 همچنین دهه های 50 و 60 زندگی افراد قابل مشاهده است.

این فوق تخصص گوارش و کبد گفت: دل درد، تغییر در اجابت مزاج، تب، کاهش وزن و…، از جمله نشانه های ابتلاء به بیماری های التهابی روده است که اگر به موقع تشخیص داده گردد درمان های مناسب و جدیدی برای آنها در نظر گرفته شده است.

کنگره دو روزه کشوری بیماری های التهابی روده، روزهای 29 و 30 فروردین 98 در رشت برگزار خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "نقش غذاهای مانده در ابتلا به بیماری های التهابی روده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش غذاهای مانده در ابتلا به بیماری های التهابی روده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید