مزایده 4 بنای تاریخی دیگر برای احیا

به گزارش وبلاگ معلم، به 50 بنای تاریخی که از سمت میراث فرهنگی برای مزایده معرفی شده بود 4 بنای دیگر اضافه شد.

مزایده 4 بنای تاریخی دیگر برای احیا

وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در فهرستی متنوع 50 بنای تاریخی که اغلب آنها شامل خانه های تاریخی با سابقه سکونت چهره های نامدار در آنها و همچنین کاخ و قلعه و کاروانسرا واقع در 19 استان کشور بودند را برای مزایده ملکی اعلام کرد.

اطلاعات اولیه این مزایده در سایت رسمی صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی با نام پیش مزایده سال 98 املاک تاریخی درج شده است. این املاک تاریخی- میراثی که تحت مالکیت دولت بوده و با واگذاری های متفاوت به سرمایه گذاران اعلام شده است. افرادی که برنده این مزایده می شوند جهت بهره برداری اقتصادی و کسب سود با انعقاد قرارداد بلند مدت اجاره این بناها مسئولیت مرمت و احیای آنها را به عهده می گیرند تا مرمت در مدت زمان معین و سپس به بهره برداری در چارچوب کاربری مجاز - راه اندازی کسب و کار اقتصادی سازگار با آثار میراثی- از قبل اعلام شده توسط صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی بپردازند.

براساس آخرین آمار و تشریح فرصت مزایده صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی چهار بنای تاریخی به 50بنای قبلی در لیست مزایده اضافه شد که این بناها در شهر تبریز قرار گرفته است و شامل: خانه ثقه الاسلام، خانه پروین اعتصامی، خانه علوی و خانه امیرپرویز است.براساس این گزارش خانه نجفی به عنوان یکی از بناهای تاریخی در لیست مزایده در شهر بابل قرار گرفته است. جهت بهره برداری اقتصادی از بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی تاکنون کاربری هایی همچونتجاری، آموزشی، تفریحی و اقامتی را معین کرده است.

منبع: دنیای سفر

به "مزایده 4 بنای تاریخی دیگر برای احیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مزایده 4 بنای تاریخی دیگر برای احیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید