قسمت جدید استارکرفت فعلا ساخته نمی گردد

بر اساس جدیدترین گزارش اقتصادی شرکت اکتیویژن بلیزارد، پرونده ساخت قسمت جدید بازی Starcraft تا مدت نامعلومی بسته شده است. با اینکه سری بازی های استارکرفت هواداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارند، اما نسبت به سایر آثار بلیزارد مثل دیابلو، اورواچ، ورلد آو وارکرفت و… بسیار متفاوت هستند. در سال 2010 شرکت بلیزارد آخرین بازی استراتژی خود را با نام StarCraft II: Wings of Liberty راهی بازار کرد و پس از آن، با توجه به کم شدن محبوبیت آثار این ژانر، قسمت جدیدی از آن ندیدیم. همان طور که می دانید بازی های استراتژی در سال های اخیر چندان محبوب نبوده اند و تنها عده خاصی از بازی کننده ها سراغ چنین آثاری می روند. بنابراین، منطقی است که بلیزارد به جای ساخت قسمت جدید استارکرفت به دنبال آثار مخاطب پسندی برود که بالاتر نام شان را گفتیم.

قسمت جدید استارکرفت فعلا ساخته نمی گردد

در ماه جون با خبر شدیم که بلیزارد برای مدتی مشغول ساخت یک اثر تیراندازی اول شخص در دنیای استارکرفت بوده ولی پس از آن ساخت بازی به دلایلی لغو می گردد و تیم سازنده تصمیم می گیرد تا تمرکز خود را روی ساخت قسمت چهارم دیابلو و اورواچ 2 بگذارد. شاید تغییر سبک بازی به تیراندازی اول شخص یکی از دلایل لغو شدن بازی بوده است، چرا که بلیزارد معمولا عادت ندارد ژانر یک مجموعه را تغییر دهد و ترجیح می دهد هویت آن را حفظ کند.

در گزارش اقتصادی بلیزارد گفته شده که بازی هایی مثل اووراچ، ورلد آو وارکرفت، هارت استون و دیابلو عملکرد بسیار موفقی داشته اند و به همین خاطر تیم سازنده در کوشش است تا محتوای جدیدی را با سرعت بیش تری به این آثار اضافه کند.

سال جاری اخبار خوبی از اکتیویژن به گوش نمی رسد. در اوایل سال میلادی اعلام شد که بانجی از اکتیویژن جدا شده و حق انتشار مجموعه دستنی را با خود برده است. بعدها معین شد که اکتیویژن طی توافقی بانجی را موظف نموده که هر دو سال یکبار بازی جدیدی را همراه با بسته های الحاقی روانه بازار کند. از زمان خریداری بلیزارد هم تعداد بسیار زیادی از کارمندان استودیو اخراج شدند و چند تن از قدیمی ترین و باسابقه ترین اعضای بلیزارد هم این شرکت را ترک کردند. علاوه بر این، در همین دوره چندتا از پروژه های بلیزارد کنسل شدند و نتوانستند راه به جایی پیدا نمایند. نمی دانیم در نهایت چه بلایی بر سر بلیزارد خواهد آمد و خاتمه آن ها به کجا ختم خواهد شد، اما این را خوب می دانیم که بلیزارد از روزهای اوج خود فاصله گرفت و به قول طرفداران، استودیو راه خود را گم نموده است.

منبع: دیجیکالا مگ

به "قسمت جدید استارکرفت فعلا ساخته نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسمت جدید استارکرفت فعلا ساخته نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید