فضاپیمای اوریون بارهای تجاری ناسا را به فضا می برد

شرکتلاکهید مارتین قصد دارد در آینده بارهای تجاری ناسا را با فضاپیمای اوریون به فضا بفرستد.

فضاپیمای اوریون بارهای تجاری ناسا را به فضا می برد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از انگجت، شرکت لاکهید مارتین(Lockheed Martin) در حال آماده سازی فضاپیمای اوریون(Orion) برای ماموریت های فضایی ناسا است. این فضاپیما می تواند بیش از یک سرنشین و بار مفید ناسا را به فضا حمل کند.

نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین فضاپیمای اوریون، در پنج دسامبر سال 2014 با موفقیت صورت گرفت. این فضاپیما مانند فضاپیمای آپولو از یک کپسول حامل فضانوردان تشکیل گردیده که می تواند به فضای ورای زمین برود و پس از اکتشاف در سیارات دیگر و همچنین سیارک ها، با یاری چتر نجات به زمین فرود آید.

لاکهید مارتین سعی دارد انتظارات عمومی را نسبت به رساندن بار مفید تجاری به فضا برآورده کند. همچنین لاکهید مارتین، پرتال جدیدی ارائه داده که سازمان های داخلی و بین المللی می توانند بارهای تجاری خود را در آن ثبت نمایند. بارها می توانند به کوچکی یک مکعب باشند تا بتوانند درون کابین معلق شوند و یا آنقدر بزرگ باشند که روی سطح خارجی فضاپیما نصب شوند.

راب چمبرز(Rob Chambers)، مدیر راهبرد پرواز فضایی و پیشرفت تجاری این شرکت گفت: هدف ما از این برنامه، کشف سطح علاقه احتمالی در بازار است.

شاید این آنالیز بتواند به تعیین هزینه رساندن بار به مکان های ورای مدار پایین زمین یاری کند.

چمبرز اضافه کرد: یکی از دلایل ما برای گردآوری این اطلاعات و حمایت ناسا از این برنامه، تعیین کردن قیمت بازار و فایده آن برای مردم است.

ناسا باید پیش از یافتن فرصتی برای پرواز آزمایشی به سوی نیمه تاریک ماه، از میزان هزینه های آن مطلع گردد.

به گفته چمبرز، ممکن است اوریون بتواند رساندن بارهای تجاری را در طول ماموریت اکتشافی 2(EM-2) که برای سال 2022 یا 2023 برنامه ریزی گردیده، شروع کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فضاپیمای اوریون بارهای تجاری ناسا را به فضا می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای اوریون بارهای تجاری ناسا را به فضا می برد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید