عصبانیت ترامپ از سفر پلوسی به افغانستان

به گزارش وبلاگ معلم، ترامپ در واکنش به سفر ناگهانی پلوسی به افغانستان دوباره در توئیتر دست به کار شد و پلوسی را به باد انتقاد گرفت.

عصبانیت ترامپ از سفر پلوسی به افغانستان

در پی سفر نانسی پلوسی در صدر هیاتی متشکل از نمایندگان ارشد هر دو حزب اصلی کنگره آمریکا به اردن به منظور بحث درباره تصمیمات اخیر دونالد ترامپ در قبال سوریه، رئیس جمهور آمریکا توئیتهایی علیه این رئیس دموکرات مجلس نمایندگان کشورش منتشر کرد.

به نوشته پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این توئیتها خواهان آن شد که نانسی پلوسی درباره خط قرمز ادعایی که باراک اوباما در زمان ریاست جمهوری اش برای حکومت سوریه معین و سر آخر به آن عمل نکرد، تحقیق کند. ترامپ مدعی شد در نتیجه عمل نکردن باراک اوباما به وعده اش در مورد اعمال این به اصطلاح خط قرمز در سوریه، یک میلیون نفر کشته شده اند!

بعضی برآوردها حاکی از آن بوده اند که جنگ داخلی سوریه از سال 2011 تا کنون حداکثر حدود 500 هزار کشته بر جای گذاشته است.

با این حال نانسی پلوسی در بیانیه ای از این سفرش دفاع نموده و گفت: با توجه به تعمیق بحران در سوریه بعد از حمله اخیر ترکیه، هیات ما مذاکراتی حیاتی را درباره تاثیرات وارد شده بر ثبات منطقه ای، افزایش موج مهاجرت آوارگان و ایجاد یک گشایش خطرناک برای گروه تروریستی داعش، روسیه و ایران انجام داد.

ترامپ در توئیتهای بعدی خود به آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا حمله نموده و او را یک حقه باز خواند و خواهان شهادت با ادای سوگند مقابل بازرس کُل جامعه اطلاعاتی این کشور شد.

ترامپ همچنین از تصمیم اولیه خود برای میزبانی از نشست بعدی سران گروه هفت در محل یکی از املاکش در میامی آمریکا دفاع نموده و مدعی شد، کمتر رسانه ای به این مساله اشاره نمود که او قرار نیست شخصا از میزبانی از این نشست هیچ سودی ببرد.

ترامپ روز شنبه گفت، از این تصمیمش برای برگزاری این نشست در یک زمین گُلف بزرگ خود موسوم به ترامپ نَشنال دورال در میامی منصرف شده و این نشست را در محل دیگری برگزار خواهد نمود.

تصمیم ترامپ برای برگزاری این نشست در این ملک خود با انتقاد روبرو شد و بسیاری این اقدام را ناقض یکی از بندهای قانون اساسی آمریکا در ممنوع بودن دریافت هدیه یا سود از جانب دولتهای خارجی برای مقامهای دولتی خواندند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عصبانیت ترامپ از سفر پلوسی به افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصبانیت ترامپ از سفر پلوسی به افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید