شروط صنعاء برای عربستان سعودی با هدف توقف جنگ

به گزارش وبلاگ معلم، فارس نوشت: یک روزنامه یمنی از تسلیم طرح صلح انصارالله یمن به عربستان سعودی اطلاع داد و بعضی مفاد آن را فاش کرد.

شروط صنعاء برای عربستان سعودی با هدف توقف جنگ

روزنامه یمنی الاخبار الیوم، به نقل از منابع مطلع اظهار داشت، هیأتی از صنعاء هفته گذشته به عربستان سعودی رفته و طرحی برای توقف جنگ به مقامات این کشور تحویل داده است.

بر اساس این گزارش، علی الکجلانی و حسین العزی دو تن از اعضای ارشد انصارالله در ابتدای هفته گذشته به عربستان رفته اند و چهارشنبه آن را ترک نموده اند.

ریاض تا پیش از حمله تلافی جویانه یمن به تأسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو (بزرگ ترین شرکت نفتی دنیا) هر گونه پیشنهاد و درخواست صنعاء برای مذاکره و سرانجام دادن به جنگ را رد می کرد اما بعد از این حمله، و ناتوانی سامانه های پدافندی آمریکایی ریاض برای حمایت از تأسیسات حیاتی خود، دولت سعودی را واداشت که گزینه های سرانجام تجاوز به یمن را آنالیز کند.

اخبار الیوم اضافه نمود: بارزترین موادی که در ابتکار حوثی ها آمده، عقب نشینی از مرزهای سعودی به عمق یمن در مسافتی حدود 30 تا 40 کیلومتر و دادن ضمانت هایی با نظارت بین المللی برای عدم تعرض به این کشور است.

طبق این گزارش، در مقابل، عربستان باید جنگ علیه یمن و حمایت از شبه نظامیان وابسته به دولت منصور هادی را سرانجام دهد و متعهد گردد هزینه بازسازی زیرساخت های تخریب شده بر اثر جنگ را پرداخت می نماید.

اخبارالیوم در ادامه نوشت، طرف سعودی پذیرفته این طرح پیشنهادی را مورد آنالیز قرار دهد.

این روزنامه اضافه نمود، آمریکا و انگلیس نیز با اعمال فشار قصد دارند عربستان را به سمت مذاکره مستقیم با انصارالله برای امضای توافق صلح سوق دهند.

هفته گذشته خبرگزاری فرانسه به نقل از این مسئول سعودی که نامش را ذکر نکرد نوشت: ما از سال 2016 کانالی باز با حوثی ها [جنبش انصارالله] داریم و این تماس ها را برای حمایت از صلح در یمن ادامه می دهیم.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "شروط صنعاء برای عربستان سعودی با هدف توقف جنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط صنعاء برای عربستان سعودی با هدف توقف جنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید