سیر تا پیاز شبکه شاد ، شاد از فردا در دسترس دانش آموزان است

به گزارش وبلاگ معلم، سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به صورت مفصل به ابهامات و سوالات درخصوص شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) پاسخ داد.

سیر تا پیاز شبکه شاد ، شاد از فردا در دسترس دانش آموزان است

به گزارش وبلاگ معلم به نقل از ایسنا، مهدی شرفی سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سوالات مطرح شده از سوی فرهنگیان و دانش آموزان، اظهار کرد: نزدیک شدن به انتها سال تحصیلی، ما را بر آن داشته تا در کمترین زمان به حل و فصل مسائل و برطرف موانع احتمالی این شبکه آموزشی بپردازیم.

 • امکان استفاده از یک تلفن همراه برای چند دانش آموز وجود دارد

وی ادامه داد: امکان استفاده چند دانش آموز از یک تلفن همراه وجود دارد هرچند ممکن است این کار باعث شلوغی شود. هرچند در محیط پیام رسان شاد چند نفر می توانند استفاده کنند اما به زودی نسخه چند کاربر (account) این برنامه ایجاد می شود. همچنین افراد که اینترنت icdL دارند از برنامه تحت وب می توانند بهره مند شوند.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) را پیام رسانی بومی ایرانی و دارای محیطی ایزوله مطرح نمود و گفت: در هیچ پیام رسانی به اندازه (شاد) قابلیت ایجاد گروه و کانال وجود ندارد و این ظرفیتی بی نظیر است.

 • قابلیت نصب نسخه ویندوزی شاد و بدون نیاز به تلفن همراه

وی ادامه داد: از ظرفیت های خوب این پیام رسان، امکان نصب بر دستگاه ها و سیستم های مختلف و وجود نسخه ویندوزی آن است که می شود بدون تلفن همراه و از طریق سایت با فضای وسیع از آن بهره مند شد.

 • برطرف مشکل ورود به شاد با برخی کدهای ملی

شرفی امکان دسترسی مدیران در همه سطوح به شبکه شاد را از دیگر ویژگی های این پیام رسان بومی اعلام و مطرح نمود: مشکل عدم ورود با برخی کدهای ملی برطرف شده و این امکان برای همه دانش آموزان و فرهنگیان وجود دارد تا به آسانی وارد این شبکه شوند.

 • تشکیل کلاس های چند پایه در شاد هم برطرف شد

وی گفت: نحوه تشکیل کلاس های چند پایه، مدارس غیرمستقل و همچنین نحوه دسترسی معلمانی که در مدارس مختلف کلاس دارند از جمله سوالاتی است که مطرح شده بود لذا این دو مشکل نیز برطرف شده است و کاربران در این زمینه موردی نخواهند داشت.

 • دانش آموزان بدون حضور معلم نیز ساماندهی می شوند

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری و اطلاعات وزارت آموزش و پرورش از امکان اضافه کردن دانش آموزان به کلاس ها توسط مدیران و معلمان بدون احراز هویت، خبر داد: در ادامه هویت آنها در سناد کنترل می شود همچنین دانش آموزانی که پیام رسان شاد را نصب کرده اند بدون حضور معلم و مدیر در کلاس ها ساماندهی می شوند اما فعالیت آن ها در کلاس منوط به حضور معلم است.

 • در زمان استفاده از پیام رسان شاد فیلترشکن vpn باید خاموش باشد

وی زمان باز و بسته بودن کلاس ها در تمامی دوره های تحصیلی را بر عهده معلمان دانست و اضافه کرد: معلم از طریق منوی تنظیمات زمان آغاز و انتها کلاس ها را تعیین می کند، برخی از مسائل مربوط سامانه سناد است که برطرف می شود و مشکل برخی خانواده ها نیز مربوط به قدیمی بودن نرم افزار و یا فیلترشکن (vpn) که موجب عدم احراز هویت می شود لذا با خاموش کردن آن مشکلشان برطرف می شود و سپس برای استعلام دانش آموز، معلم و مدیر اقدام کرد.

 • نحوه ورود دانش آموزان اتباع هم اعلام شد

شرفی اضافه کرد: دانش آموزان اتباع خارجی نیز در دسترسی به این شبکه مسئله ای ندارند و می توانند با ارائه کد اتباع وارد شوند و در کلاس ها شرکت کنند.

 • نسخه ios و web شبکه آموزشی دانش آموز از فردا در دسترس خواهد بود

وی از در دسترس بودن نسخه ios و web شبکه دانش آموزی شاد از فردا خبر داد و اظهارکرد: سری دوم پرسش ها و پاسخ های پر تکرار (FAQ) در حال آماده سازی است بنابراین کاربران محترم می توانند سوالات خود را از طریق واحد فناوری ادارات ارسال کنند.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در برنامه ios این برنامه در محیطی شبیه سازی شده واقع شده است و با استفاده از ابزاری که تحت web واقع شده است افراد می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

شرفی شرح داد: مدیران مدارس می توانند معاونان خود را با تعریف سطح دسترسی به عنوان ادمین در تنظیمات اضافه کنند.

 • تا به امروز بیش از 80 درصد مدیران مدارس ابتدایی به این شبکه پیوستند

وی اضافه کرد: تا به امروز حدود 270 هزار کلاس در شبکه آموزشی شاد تشکیل شده است همچنین حدود 78 هزار مدیر مدرسه یعنی بیش از 80 درصد مدیران مدارس ابتدایی به این شبکه متصل شده اند و بیش از سه میلیون از دانش آموزان ابتدایی به این شبکه وارد شده اند.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: شورای سیاستگذاری شبکه شاد در خصوص جاهایی که اینترنت وجود ندارد و یا دسترسی به آن مشکل است تصمیمات لازمه را اتخاذ خواهد کرد.

 • شماره تلفن 43081 آماده پاسخگویی به سوالات کاربران

وی اضافه کرد: تعداد یکصد نفر از ساعت 9 صبح تا 16 آماده پاسخگویی به سوالات کاربران در زمینه فناوری و پشتیبانی هستند لذا افراد می توانند از طریق شماره تماس 43081 ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را مطرح کنند.

 • ثبت نام دانش آموزان، معلمان و مدیران متوسطه اول و دوم در شاد از امروز آغاز شد

شرفی همچنین از آغاز ثبت نام دانش آموزان، معلمان و مدیران دوره متوسطه اول و دوم در شبکه شاد از امروز خبر داد و شرح داد: از ویژگی های این پیام رسان ذخیره برنامه ها و فعالیت هاست لذا اگر دانش آموزی به موقع در کلاس حضور نیابد می تواند محتوای کلاس و همچنین تکالیف را مشاهده، سوالات خود را با معلم مطرح و پاسخ را دریافت کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سیر تا پیاز شبکه شاد ، شاد از فردا در دسترس دانش آموزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیر تا پیاز شبکه شاد ، شاد از فردا در دسترس دانش آموزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید