سراغ شخصیت های مطالبه گر و انقلابی رفتیم، مسئولان متخلف جوابگو نبودند

به گزارش وبلاگ معلم، علی زهیری به دانشجو گفت: این مستند الگویی برای ترویج مطالبه گری و عدالت طلبی در جامعه است که پیروز شدند تا با تخلف زمین خواری یکی از مسئولان این شهرستان مبارزه نمایند.

سراغ شخصیت های مطالبه گر و انقلابی رفتیم، مسئولان متخلف جوابگو نبودند

علی زهیری کارگردان مستند امیدیه در تبادل نظر با دانشجو با بیان اینکه این مستند الگویی برای ترویج مطالبه گری و عدالت طلبی در جامعه است گفت: این مستند در نقش نقد درون گفتمانی دهمین جشنواره فیلم مردمی عمار نمایش داده می گردد.

این کارگردان افزود: این مستند روایتی از مطالبه گری و عدالتخواهی جمعی از مدافعان حرم در شهرستان امیدیه استان خوزستان است که پیروز شدند تا با تخلف زمین خواری یکی از مسئولان این شهرستان مبارزه نمایند.

وی با بیان اینکه نقطه شروع ساخت مستند امیدیه انتشار کلیپی از حمله افراد ناشناس به منزل یکی از مدافعان حرم شهرستان امیدیه استان خوزستان بود ادامه داد: در ابتدای پخش این کلیپ بعضی از شبکه های غربی از آن بهره برداری کردند اما ما تصمیم گرفتیم تا با ساخت این مستند جلوی سوء استفاده و موج سواری رسانه ای آن ها را بگیریم.

زهیری گفت: در جهت ساخت این مستند کوشش کردیم تا با بعضی از مسئولان متخلف شهرستان امیدیه نیز تبادل نظرهایی انجام بدهیم ولی هیچ کدام از آنها حاضر به پاسخگویی به ما نشدند.

این کارگردان با اشاره به ساخته شدن مستند امیدیه در فضایی امنیتی و هیاهوی عدالت خواهی مردم افزود: امروز نشان دادن الگوهای مبارزه با فساد سبب تزریق امید در جامعه می گردد. در واقع در مسئله مبارزه با فساد نباید با هیچ کس تعارف داشت و اگر هر فردی، در هر مسئولیت و جایگاهی مرتکب فساد گردد باید مورد مواخذه قرار بگیرد.

وی با اعلام اینکه شخصیت های اصلی مستند امیدیه جوانان مطالبه گر حزب اللهی و انقلاب هستند یادآور شد: نمایش چنین مستندهایی مردم را به آینده انقلاب و انقلابیون امیدوار و خوشبین می نماید.

زهیری مطرح کرد: پخش این مستند باعث شد تا در شهرستان باغ ملک استان خوزستان یک انجمن مطالبه گری فعالیت خود را به منظور پیگیری مستقیم مطالبات مردم از مسئولان شروع کند.

کارگردان مستند امیدیه با بیان اینکه جشنواره عمار در حال حاضر تنها جایی است که هنرمندان انقلابی می توانند دغدغه های خود را مطرح نمایند گفت: متاسفانه آثاری که دغدغه های مردم را بیان می نماید در هیچ جشنواره ای به جز عمار دیده نمی گردد.

وی در سرانجام صحبت های خود با اشاره به اینکه وجود جشنواره عمار به جوانان انقلابی و هنرمند امید می دهد توضیح داد: وجود این جشنواره هنرمندان جوان انقلابی را برای ساخت آثار مردمی و باکیفیت تشویق و ترغیب می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سراغ شخصیت های مطالبه گر و انقلابی رفتیم، مسئولان متخلف جوابگو نبودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سراغ شخصیت های مطالبه گر و انقلابی رفتیم، مسئولان متخلف جوابگو نبودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید