رئیس اطلاعات عراق بیشترین شانس را برای نخست وزیری دارد

به گزارش وبلاگ معلم به نقل از الاخباریه، جریان حکمت ملی عراق امروز بیان کرد که تا به امروز توافقی میان گروههای سیاسی روی نامزد خاصی برای تصدی پست نخست وزیری عراق حاصل نشده است.

رئیس اطلاعات عراق بیشترین شانس را برای نخست وزیری دارد

اسعد المرشدی نماینده وابسته به جریان حکمت در مجلس عراق گفت: پس از اینکه طی دو روز گذشته نام محمد شیاع السودانی برای تصدی پست نخست وزیری مطرح شده بود اما شانس وی کاهش یافته است و علت آن نیز مخالفت معترضان قبل از هر موضوع دیگری بود.

وی اضافه نمود: السودانی ویژگی های مورد نظر را ندارد زیرا در چند دولت وزیر بوده و عضو تشکل سیاسی(اشاره به حزب الدعوه) بوده که سه دوره ریاست دولت را داشته است. وی کفایت را داراست اما با شروط تظاهرات کنندگان همخوانی ندارد و علاوه بر آن گروههای سیاسی بزرگ و تاثیرگذار مانند سائرون، النصر و الحکمه با آن مخالف هستند زیرا خواستار فرد مستقل هستند.

المرشدی خاطرنشان کرد: اسامی کنونی که غیر از السودانی مطرح هستند مصطفی الکاظمی رئیس اطلاعات عراق و ابراهیم بحرالعلوم است که بحرالعلوم از وزیران سابق است و به تشکل سیاسی وابسته است و از همین رو بیشترین شانس را الکاظمی دارد اما توافق نهایی تا به این لحظه بر روی وی صورت نگرفته است.

از سوی دیگر بعضی منابع عراقی خاطرنشان کردند که نامهای مورد نظر محمد السودانی، اسعد العیدانی و مصطفی الکاظمی هستند و تظاهرات کنندگان هم نام قاضی رائد جوحی را داده اند.

منابع مطلع عراقی اضافه نمودند: برهم صالح رئیس جمهور عراق فهرستی دریافت نموده است. وی تکلیف نامزد تصدی پست نخست وزیری را معین خواهد نمود زیرا ائتلاف بزرگ پس از نامزد کردن عادل عبدالمهدی تمام شده است. صالح فهرستی شامل محمد شیاع السودانی، اسعد العیدانی و مصطفی الکاظمی را دریافت نموده است. رئیس جمهور عراق همچنین اسامی از تظاهرات کنندگان دریافت نموده است که بارزترین آن القاضی رائد جوحی است.

این منابع تاکید کردند: این اسامی براساس شرایط قابل تغییر است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رئیس اطلاعات عراق بیشترین شانس را برای نخست وزیری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اطلاعات عراق بیشترین شانس را برای نخست وزیری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید