دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام نمود

به گزارش وبلاگ معلم، دولت عراق به دنبال کشته شدن ده ها تظاهرات کننده و نیروی امنیتی در جریان اغتشاشات اخیر، سه روز عزای عمومی اعلام نمود.

دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام نمود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ معلم، دولت عراق در پی کشته شدن ده ها نفر از معترضان و نیروهای امنیتی در جریان اغتشاشات اخیر این کشور، سه روز عزای عمومی خاطرنشان کرد.

به گزارش شبکه خبری السومریه، دفتر نخست وزیری عراق چهارشنبه شب در بیانیه ای خاطرنشان کرد که از فردا پنجشنبه در سراسر عراق، عزای عمومی است.

وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که وضعیت هشدار برای نیروهای ارتش عراق انتها یافته است و این نیروها باید به وضعیت عادی خود بازگردند.

نخست وزیر عراق هم گفته که وضعیت عراق به حالت عادی بازگشته و دولت نیز تصمیمات اولیه را برای پاسخگویی به مطالبات مشروع تظاهرات کنندگان اتخاذ نموده است.

مقام های دولتی عراق خاطرنشان کردند که تعداد کشته ها در پی اغتشاشات اخیر در این کشور به 104 نفر رسیده است. سخنگوی وزارت دفاع عراق در این نشست گفت: در تحولات اخیر عراق 104 نفر کشته شده اند که از این میان، تعدادی هم نیروهای امنیتی هستند. البته تحقیقات در مورد اینکه چه کسانی به معترضان حمله کردند ادامه دارد.

تظاهرات در شهرهای جنوبی عراق از سوم مهر ماه شروع شد. بخشی از این تظاهرات در اعتراض به وضعیت معیشتی بود و بخش دیگر، تحت راهنمایی ایادی خارجی. این تظاهرات تقریبا در بیشتر این شهرها، فروکش نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید