دود عظیم آتش سوزی های استرالیا از شیلی و آرژانتین قابل رویت است

به گزارش وبلاگ معلم، کارشناسان هواشناسی در کشورهای آمریکای جنوبی در گزارشی اظهار داشتند: دود ناشی از آتش سوزی های جنگلی گسترده در استرالیا از فاصله بیش از 12 هزار کیلومتری و در شیلی و آرژانتین قابل مشاهده است.

دود عظیم آتش سوزی های استرالیا از شیلی و آرژانتین قابل رویت است

به گزارش وبلاگ معلم به نقل از ایسنا، کارشناسان هواشناسی در شیلی روز گذشته دوشنبه 16 دی ماه اعلام کردند: در ساعات اولیه این تاثیر در خورشید و به وسیله رنگ قرمز مشاهده شد. این تاثیر از ابرهای دودی ناشی می گردد که به دلیل وقوع حریق در هوا پخش شده اند.

ابرهای دود ناشی از این آتش سوزی ها به ارتفاع 6000 متری بالاتر از سطح دریا رسیده و هیچ دلیل هواشناسی برای اینکه به زمین بازگردد، وجود ندارد.

همچنین سرویس هواشناسی آرژانتین تصاویر ماهواره ای از ابرها منتشر نموده که نشان می دهد آن ها به وسیله سیستم های جویِ پیش رو که از غرب به شرق حرکت می نماید جابجا می شوند.

آمارهای دولتی نشان می دهد آتش سوزی های جنگلی فاجعه بار که مناطق گسترده ای از استرالیا را در برگرفته موجب شده منطقه ای به بزرگی جزیره ایرلند تخریب گردد.

به گفته مقامات استرالیایی در جریان این فاجعه دست کم 25 تن جان خود را از دست داده و هفته ها یا ماه ها زمان احتیاج است تا این حادثه خاتمه یابد.

از ماه سپتامبر در ماراتن آتش سوزی های جنگلی در استرالیا حدود 2000 واحد مسکونی تخریب و میلیون ها حیوان تلف شده اند.

بهبود شرایط آب و هوایی طی روزهای گذشته به نیروهای آتش نشان یاری کرد تا در مهار شعله های آتش در منطقه جنوب - شرق استرالیا پیشرفت نمایند. هرچند طبق پیش بینی ها دمای هوا از روز آدینه مجدد افزایش پیدا می نماید و این نگرانی وجود دارد که دو حریق فعال یک ابرحریق را ایجاد نمایند.

استرالیا در ماه های اخیر آتش سوزی های جنگلی بی سابقه ای را تجربه نموده که افزایش دما و خشکسالی های گسترده در تشدید آن نقش داشته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "دود عظیم آتش سوزی های استرالیا از شیلی و آرژانتین قابل رویت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دود عظیم آتش سوزی های استرالیا از شیلی و آرژانتین قابل رویت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید