داستان های برگزیده خط خطی منتشر شدند

برگزیده های نخستین جشنواره طنز خط خطی در قالب یک مجموعه 16جلدی منتشر شد.

داستان های برگزیده خط خطی منتشر شدند

به گزار خبرنگاران، این مجموعه که با شمارگان 1000 نسخه در انتشارات خط خطی منتشر شده با این کتاب های همراه است: دو تفنگ دار ناشی! نوشته هادی خورشاهیان (در 176 صفحه با قیمت 21500 تومان)، یکی منو از دست داداشم نجات بده از هادی خورشاهیان (در 128 صفحه و بهای 16500)، یک بچه نخستین باهوش نه، خیلی خیلی باهوش نوشته عباس قدیرمحسنی (در 288 صفحه با قیمت 25000 تومان)، قصه نه چندان عاشقانه من و بابات نوشته یگانه شیح الاسلامی (در 46 صفحه با بهای11500 تومان)، در انجمن خانم های شیک+ پنج داستان دیگر از حمیدرضا زاعی، میثم نجفی، ابراهیم عظیمی، اسماعیل زرعی و محمد شکوهی (در 72 صفحه با قیمت 12950 تومان)، غولی قوری+ به روح حاکم از مرضیه پژوهان فر و سیدمیثم موسویان (در 72 صفحه با بهای 12950 تومان)، قاسم قصاب از سارا خندان و خادم رضا (در 32 صفحه با قیمت 12500 تومان)، گردن دراز نوشته سارا سعیدی(در 32 صفحه با قیمت 12500 تومان)، انتقام گازانبری ملوک گربه نوشته سحر پیرمرادی در 48 صفحه با بهای 10500 تومان)، سبیل شاه عباس نوشته مجید شفیعی (در 40 صفحه با قیمت 9500 تومان)، مذاکره با خر درون+3 داستان دیگر نوشته محسن رحیمی زاده، سیده زینب ابراهیمیان شیاده، مهدی محمدی و فاطمه زارع (در 80 صفحه با قیمت 12950 تومان)، ناخدا املت نوشته بهروز شیدا (در 80 صفحه با بهای 12950 تومان)، مشق خیس+ 2داستان دیگر از محمدطاها آماده، پریسا صادقی و پوریا اسکندرزاده (در 80 صفحه با قیمت 12950 تومان)، دوتا فیل یا دوستیِ خرطومی+عشق خرکی نوشته سارا شجاعی و کبری بابایی لیچانی (در 64 صفحه با بهای 11500 تومان)، فیلم سیم نمایی نوشته مهدی باتقوا (در 72 صفحه با بهای 12950 تومان) و ما همه مرغیم+ به خاطر یک پشه نوشته اعظم رادپور و علی اطهری (در 72 صفحه با قیمت 12950 تومان).

سمیه بیگدلی، امیر مفتون، آرش عادلی و شهاب شاه محمدی تصویرگران کتاب های این مجموعه هستند.

در معرفی ناشر مجموعه طنزهای خط خطیآمده است: سهم داستان طنز در فرهنگ مکتوب ما نسبت به کشورهای صاحب عنوان در این زمینه اندک و نیز به نسبت طنازی مردم کشور بسیار کم است و همین اندک آثار هم به فراخور مسائل روز در مجلات و روزنامه ها و.. به چاپ می رسند که آثاری دارای تاریخ مصرف بوده و نمی توان از آن ها به عنوان ادبیات ماندگار یاد کرد.

با این که مقوله طنز در هر هنری من جمله سینما، شعر و .. همیشه مورد اقبال عموم مردم جامعه بوده و هست اما این که در ادبیات شاهد این کم فروغی هستیم کمی عجیب به نظر می رسد.

شاید دلیل عمده آن به بازار نحیف نشر کشور بر می گردد و این که چرخ های زنگ زده اقتصادی نشر به سختی می چرخد. در این وانفسا طبیعی است که ناشران هم ریسک نکرده و اگر هم به سراغ طنز می روند، به دنبال کارهای شناخته شده باشند.

با این حال انتشارات خط خطی برای پُر کردن بخشی از این خلا در بازار کتاب و نیز شناسایی نویسندگان مستعدی که شاید جایی برای عرض اندام نداشته اند جشواره داستان طنز خط خطی را به راه انداخت.

فراخوان جشنواره در اردیبهشت ماه سال 96 به دست مخاطبان سراسر کشور رسید و نکته قابل توجه در آن، عدم محدودیت و خودسانسوری نویسنده بود تا تمام ظرفیت های نویسندگان کشور حتی نویسندگان گمنام آشکار گردد.

خوشبختانه استقبال خوبی شد و 2148 داستان به دبیرخانه ما ارسال شد. در نهایت 150 اثر به دور پایانی این جشنواره راه یافته که با وسواس و دقت بیشتری مورد آنالیز قرار گرفتند.

این جشنواره در دو گروه سنی نویسندگان زیر 18 سال و بالای 18 برگزار گردید و در نهایت طی مراسم اختتامیه ای نتایج آن اعلام شد و نفرات برتر و برگزیده معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند. پس از آن کتاب ها چاپ شدند و در سه نوبت در باغ کتاب تهران مراسم رونمایی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "داستان های برگزیده خط خطی منتشر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان های برگزیده خط خطی منتشر شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید