خون گیری مشکوک از دانش آموزان دختر یک مدرسه در تاکستان

به گزارش خبرنگاران، خون گیری از دانش آموزان مدرسه دخترانه سماء به بهانه آزمایش قند توسط فردی ناشناس موجب تحصن خانواده های این دانش آموزان درشبکه بهداشت تاکستان شد.

خون گیری مشکوک از دانش آموزان دختر یک مدرسه در تاکستان

این فرد که خودسرانه در پوشش نیروی هلال احمر اقدام به خونگیری از دانش آموزان نموده بود در حال حاضر دستگیر شده است.

طبق اظهارات دانش آموزان و اولیاء آنها با 2 تا 3 عدد سرنگ مشترک از همه خون گیری صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: این فرد به بهانه کنترل قند خون وارد مدرسه شده و اقدام به خونگیری از حدود 40نفر از دانش آموزان نموده است.

منوچهر مهرام اعلام کرد: هلال احمر عضویت یا همکاری با این فرد را تکذیب نموده است.

هم اکنون مرکز بهداشت تاکستان به والدین دانش آموزان اطمینان داده که آنان را واکسینه می نماید.

تجمع کنندگان خواهان حضور نماینده وفرماندار برای پاسخگویی هستند.

طبق اخبار واصله روز گذشته شخصی با هویت س. جلیلوند با مراجعه به مدرسه دخترانه سماء خود را کارمند هلال احمر معرفی و با ارائه نامه اداره هلال احمر و کارت شناسایی از مدیر مدرسه خواسته تا از همه دانش آموزان و پرسنل برای انجام آزمایشات خون گیری کند.

بعضی از دانش آموزان خون گیری صورت گرفته با سرنگ مشترک را به اولیاء خود اطلاع می دهند، با اعتراض و شکایت اولیا و هماهنگی نیروهای امنیتی و حراست فرد مذکور شناسایی و با دستور دادستان شهرستان بازداشت می گردد وهم اکنون در زندان چوبیندر به سر می برد.

جلال رحمانی رئیس مرکز بهداشت تاکستاندر مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: بعد از انجام آزمایشات مختلف توسط مسئولین شبکه بهداشت شهرستان تاکستان از س. جلیلوند جواب آزمایش منفی بوده ونامبرده مبتلا به هیچ نوع بیماری نیست.

وی اضافه نمود: نامبرده ازکیت قندخون برای دریافت آزمایش از دانش آموزان استفاده نموده که احتمال انتقال هرنوع بیماری بسیار ضعیف است.

رحمانی اعلام کرد: در حال حاضر آزمایش HIV، هپاتیت B و C از دانش آموزان گرفته شده و والدین دانش آموزان هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت تاکستان به والدین دانش آموزان اطمینان داد که آنان را نسبت به انتقال احتمالی بیماری ها واکسینه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خون گیری مشکوک از دانش آموزان دختر یک مدرسه در تاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خون گیری مشکوک از دانش آموزان دختر یک مدرسه در تاکستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید