بیانیه آژانس اتمی در واکنش به آغاز گام چهارم برجامی ایران

به گزارش وبلاگ معلم، یک سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به اعلام آغاز گام چهارم کاهش تعهد ایران به توافق هسته ای تأیید کرد که این اقدام با نظارت این نهاد بین المللی انجام می شود.

بیانیه آژانس اتمی در واکنش به آغاز گام چهارم برجامی ایران

به گزارش وبلاگ معلم به نقل از فارس، به نوشته خبرگزاری رویترز، سخنگوی آژانس در بیانیه ای گفت: ما از گزارش های امروز رسانه ها در مورد فردو مطلع هستیم. بازرسان آژانس در ایران در محل حضور دارند و هرگونه فعالیت مرتبطی را به مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین گزارش می کنند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران اظهار داشت که تهران در ادامه روند کاهش تعهد خود به برجام از روز چهارشنبه 15 آبان ماه گازدهی به سانتریفیوژهای نصب شده در تأسیسات فردو را آغاز می کند.

ساعاتی پیش هم اعلام شد مخزن 2800 کیلویی حاوی حدود 2000 کیلوگرم گاز هگزا فلوراید اورانیوم (UF6) در سالن خوراک دهی مجتمع فردو قرار گرفته است.

بر اساس بیانیه سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران، این اقدام تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجرا شده است.

بیش از یک سال و نیم است که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شده و دیگر کشورهای باقی مانده در این توافق هم نتوانسته اند آنطور که وعده داده بودند، آثار منفی تحریم های یکجانبه آمریکا را جبران کنند.

ایران در واکنش به این وضعیت، از اردیبهشت ماه امسال و با استناد به دو بند از برجام، روند کاهش پایبندی به برجام را آغاز کرد.

  • آغاز گام چهارم؛ گازدهی به سانتریفیوژهای فعال در سایت فردو آغاز شد
منبع: همشهری آنلاین

به "بیانیه آژانس اتمی در واکنش به آغاز گام چهارم برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه آژانس اتمی در واکنش به آغاز گام چهارم برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید