به کارگیری پوست مصنوعی انسان در فراوری قاب موبایل

به گزارش وبلاگ معلم، یک تیم تحقیقاتی از محققان فرانسوی پیروز به فراوری یک پوست مصنوعی برای قاب موبایل شدند که طراحی آن مانند پوست انسان است و حالتی مانند گوشت انسان را به کاربر القا می نماید.

به کارگیری پوست مصنوعی انسان در فراوری قاب موبایل

به گزارش وبلاگ معلم و به نقل از ماشیبل، محققان این پروژه که در حوزه تعامل میان رایانه و انسان کار می نمایند، کوشش کردند که راهی موثرتر برای ورود اطلاعات کاربر به موبایل پیدا نمایند.

مارک تیسیر طراح این قاب موبایل راجع به پروژه خود اظهار کرد، هنگامی که ما با دیگران تعامل می کنیم، از پوست خود به عنوان یک رابط استفاده می کنیم.

با این حال اشیائی برای ارتباط برقرار کردن با دیگران همانند موبایل ها وجود دارند که به علت داشتن سطحی سرد رابط کاربری سردی دارند که باعث می گردد تعامل طبیعی با آن به درستی انجام نگردد.

در این راستا، در این پروژه یک رابط کامل انسانی برقرار شده و پوستی مصنوعی برای دستگاه های موجود طراحی شده است.

این محصول که اسکین آن(Skin-On) نام دارد و به شکل یک قاب گوشی است، در برابر غلغلک دادن، نوازش کردن، کشیدن، چنگ زدن و لرزش حساس است و این رفتارهای کاربر خود را تفسیر می نماید.

اسکین آن مانند پوست خارجی انسان، از لایه های مختلفی تشکیل شده که می تواند فشار وارد شده در سراسر سطح یک جسم را تشخیص داده و تفسیر کند.

اسکین آن می تواند علاوه بر استفاده در قاب موبایل، در فناوری های پوشیدنی و فناوری های رباتیک به کار گرفته گردد.

هنوز هیچ اطلاعاتی در دست نیست که این محصول خارق العاده چه زمانی آماده فروش خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "به کارگیری پوست مصنوعی انسان در فراوری قاب موبایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به کارگیری پوست مصنوعی انسان در فراوری قاب موبایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید