افرادی که بعد از پیوند مغز استخوان، یک نفر دیگر شدند

به گزارش وبلاگ معلم، لانگ تاکنون فهمیده که تمام دی ان ای خونش طی 3 ماه بعد از عمل پیوند تغییر نموده است. 4 سال بعد از عمل او متوجه شد که بخش هایی از لب ها و گونه هایش نیز حاویِ دی ان ایِ فرد اهداء کننده است. نمونه هایی که از بخش های مختلف بدن او گرفته شده نشان می دهد فقط سینه و مو های سرش تغییری ننموده است.

افرادی که بعد از پیوند مغز استخوان، یک نفر دیگر شدند

یک مردِ اهلِ نوادای آمریکا که عملِ پیوندِ مغز استخوان انجام داده بود، متوجه تغییر در دی ان ای خود شده است. او از یک اهداءنماینده آلمانی مغز استخوان دریافت نموده است.

کریس لانگ که بعد از تشخیص سرطان خون عمل پیوندِ مغز استخوان را انجام داد، متوجه شد علاوه بر خون، اسپرم های او نیز تغییر نموده است. لانگ به نیویورک تایمز گفته است: فکر کردم چقدر شگفت انگیز است که من کاملاً ناپدید شوم و کسِ دیگری به جای من ظاهر گردد.

لانگ در اداره آگاهی کار می نماید و همکاران او کنجکاو شده اند بدانند چنین تغییراتی روی جرائم و پزشکی قانونی چه اثری می گذارد. لانگ به عنوان نمونه آزمایشگاهی قبول نموده تحتِ نظارت باشد و تغییرات خود را گزارش دهد.

لانگ تاکنون فهمیده که تمام دی ان ای خونش طی 3 ماه بعد از عمل پیوند تغییر نموده است. 4 سال بعد از عمل او متوجه شد که بخش هایی از لب ها و گونه هایش نیز حاویِ دی ان ایِ فرد اهداء نماینده است. نمونه هایی که از بخش های مختلف بدن او گرفته شده نشان می دهد فقط سینه و مو های سرش تغییری ننموده است.

اندرو رضوانی، پزشک متخصص خون و پیوند مغز استخوان در مرکز پزشکی دانشگاه استفورد می گوید: این پیوند روی شخصیت افراد تأثیری نمی گذارد. مغز و شخصیت همانی است که پیش از این بود.

اما گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه عمل پیوند استخوان مسائل قضایی و حقوقی ایجاد نموده است. یک مورد در سال 2004 در آلاسکا از این قرار بود که بعد از تستِ تطبیقِ دی ان ای یک مظنون، پلیس ها متوجه شدند صاحبِ دی ان ای در هنگام ارتکاب جرم در زندان بوده است و بعد کاشف به عمل آمد که فرد مجرم از برادر خود که محکوم و زندانی بوده، مغز استخوان دریافت نموده است.

همچنین افرادی که دو سِت دی ان ای در بدن خود دارند در معین هویتِ قربانیان حوادث یا جرائم مشکل ایجاد می نمایند. گاهی افرادی با جنسیت های مختلف دی ان ای مشابه دارند.

در سال 2006، یک زن به نام لیدیا فِرچایلد، از ایالت واشنگتن، بعد از طلاق از پدر بچه هایش درخواستِ دریافت یاری های دولتی کرد که مستلزمِ آزمایش دی ان ای برای معین هویت والدین است؛ این آزمایشات نشان دادند او مادر بچه هایش نیست.

او تقریباً حضانت بچه هایش را از دست داده بود که آزمایش های گسترده تر نشان داد او یک کایمراست که به این معنی است که دوقلوی خودش است.

کایرماییزم وقتی رخ می دهد که فرد دو دسته دی ان ای، سلول های خونی یا سیستمِ ایمنی داشته باشد. این پدیده زمانی رخ می دهد که فرد پیوند مغز استخوان دریافت نموده باشد یا بعد از مرگِ دوقلویش در رحمِ مادر او را جذب نموده باشد. کایرما از یک مخلوق افسانه ای یونانی است که ترکیب بز، شیر و مار است. اغلب کایمرا ها از شرایط خود آگاه نیستند، زیرا نشانه بارزی ندارد. اغلب مردمی که با کایرماییزم متولد می شوند، رنگ چشمهایشان با هم فرق دارد یا رنگ پوست و مویشان در برخی بخش ها متفاوت است.

منبع: The DaiyMail

ترجمه: سایت وبلاگ معلم

منبع: فرادید

به "افرادی که بعد از پیوند مغز استخوان، یک نفر دیگر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی که بعد از پیوند مغز استخوان، یک نفر دیگر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید