ارتباط جاده ای دو کره برای اولین بار پس از سال ها برقرار شد

امروز(پنج شنبه) برای اولین بار پس از سال ها کره شمالی و کره جنوبی توسط جاده ای در منطقه غیرنظامی شده به یکدیگر متصل شدند.

ارتباط جاده ای دو کره برای اولین بار پس از سال ها برقرار شد

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری یونهاپ به نقل از وزارت دفاع کره جنوبی گفت: برای اولین بار بعد از سال ها مرزهای دو کره توسط جاده ای به یکدیگر متصل شدند.

بر اساس تصاویر منتشر شده توسط وزارت دفاع کره جنوبی، سربازان کره جنوبی با همتای کره شمالی اش در این جاده با یکدیگر دست می دهند.

وزارت دفاع کره جنوبی گفت: از لحاظ تاریخی این جاده برای کره شمالی و جنوبی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این جاده راه جدید برای دو طرف باز می نماید.

این جاده آسفالت نشده در منطقه غیرنظامی قرار گرفته است و عرض آن 12 متر خواهد بود.

براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، این پروژه بخشی از توافق نظامی است که وزرای دفاع دو کشور پس از نشست اخیر دو کره آن را امضا نموده اند. از اکتبر امسال میلادی کره شمالی و کره جنوبی در آستانه اقدامات ساخت و ساز، پاکسازی این منطقه از مین را شروع نموده اند تا امنیت آن را تضمین نمایند.

پس از نشست تاریخی مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ماه آوریل، روابط میان سئول و پیونگ یانگ بهبود یافته است. سومین دور از نشست دو کره در ماه سپتامبر برگزار گردید و منجر به امضای یکسری توافقنامه در حوزه های مختلف از جمله حوزه های دفاعی، فرهنگی و ورزشی شد. اوایل ماه اکتبر دو کره توافق کردند تا پروژه مشترکی را برای مدرن سازی و ارتباط خطوط جاده ای و ریلی خود تا انتها امسال میلادی شروع نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارتباط جاده ای دو کره برای اولین بار پس از سال ها برقرار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط جاده ای دو کره برای اولین بار پس از سال ها برقرار شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید